Міжнародні новини, Новини

Deutsche Bahn друкує на 3D-принтері деталі для поїздів

Деталі для рухомого складу, які важко доправити, Deutsche Bahn друкуватиме на 3D-принтері самостійно. Про це пише Rail.insider із посиланням на Railway Supply.

Німецький оператор почав використовути власні 3D-принтери  для прискорення технічного обслуговування поїздів.

У ремонтних майстернях у Нюрнберзі та Ноймюнстері компанія вперше вводить в експлуатацію власні широкоформатні та потужні машини для 3D-друку. Вони виготовляють пластикові запчастини для поїздів, а також інструменти та допоміжні засоби для співробітників.

Як розповіли у DB, виробництво деталей із 3D-друком швидше, економніше, а іноді й дешевше, ніж із застосуванням традиційних методів.

У компанії 3D-друк називають «ключовою технологією», щоб мати під рукою потрібні запасні частини навіть у часи глобальних проблем із поставками та нестачі сировини.

Deutsche Bahn не вперше використовує 3D-друк, але раніше деталі друкувалися за допомогою партнерів. Тепер Німецька залізниця розширює використання 3D-друку і сама виготовляє все більше продуктів.

З 2015 року DB використала понад 26 тис. деталей, створених за допомогою 3D-друку.

У ремонтній майстерні в Ноймюнстері DB вироблятиме пластикові запасні частини для своїх поїздів. До них належать, наприклад, решітки вентиляції, ручки або кришки.

Деякі з цих деталей більше не доступні чи можуть бути отримані тільки після тривалого очікування або за високою ціною.

У ремонтній майстерні в Нюрнберзі DB друкує інструменти та допоміжні засоби, що полегшують роботу працівників. До них належать, наприклад, трафарети, що використовуються під час фарбовування поїзда, розмітки номерів місць у високошвидкісних поїздах ICE і т.п.

Читайте також