Міжнародні новини, Новини, Перевезення, Укрзалізниця

Україна та Польща створять спільне логістичне підприємство

Україна та Польща створять спільне логістичне підприємство, покликане збільшити обсяг залізничних перевезень українського експорту до ЄС та світових ринків. Про це пише Rail.insider із посиланням на пресслужбу АТ «Укрзалізниця».

Відповідний меморандум підписали 23 квітня прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький у Кракові.

Таке рішення — відповідь на виклики, які ставить перед обома країнами агресія РФ. Зокрема, йдеться про необхідність розширення залізничних маршрутів для товарів, які неможливо доставляти через заблоковані росіянами чорноморські порти, а також РФ та Білорусь.

Україна та Польща домовилися спільно працювати над збільшенням вантажоперевезень через західний кордон України, вирішуючи технічні й організаційні проблеми щодо різниці митних правил, ширини колій, пошуку вільного рухомого складу.

«Ми почали готувати концепцію спільного підприємства з польськими колегами вже через тиждень після початку війни. Об’єднання досвіду та знань менеджерів АТ «Укрзалізниця» та польських колег дасть змогу сформулювати унікальні логістичні пропозиції для європейського та світового ринку, який відмовляється від російських поставок та російської логістики», — зазначив голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін.

Спільний менеджмент українських та польських залізниць допоможе створити прості та зручні логістичні рішення — від постачальника в Україні до споживача в будь-якій точці світу. Об’єднані досвід та ресурси покликані забезпечити споживачам сервіс високої якості.

«Цей проєкт демонструє наш підхід до роботи з європейськими партнерами. Ми готові спільно інвестувати і заробляти, будуючи міцні зв’язки з Європою та світом. Україна готова спільно працювати над розширенням добробуту та посиленням економічної безпеки українців і громадян країн ЄС», — зауважив Олександр Камишін.

Робота над створенням такого спільного підприємства має розпочатися негайно.

Як повідомлялося раніше, УЗ відкрито обговорила питання покращення залізничних перевезень з Польщею та Словаччиною. На сьогодні проблемою є затори на кордоні з Польшею, через які УЗ змушена була оголосити конвенцію.

Читайте також