Новини, Інфраструктура

Електрифікація ділянки Долинська-Миколаїв розпочнеться у 2021 році

У наступному році має розпочатись електрифікація ділянки Долинська-Миколаїв. Про це заявив заступник міністра фінансів Олександр Кава.

Повідомляється, що команда Міністерства фінансів спільно з представниками ЄБРР переглянули портфель проектів, які вже реалізуються в Україні та тих, які зараз перебувають на етапі підготовки.

«Зараз проходить тендерна процедура, та наступного року розпочнуться роботи з електрифікації ділянки Долинська – Миколаїв загальною протяжністю 148 кілометрів. Реалізація цього проекту підвищить пропускну спроможність залізниці в напрямку Миколаївського портового кластеру, який є одним із найбільших в Україні та щорічно обробляє понад 25 мільйонів тонн вантажів.

Електрифікація цієї ділянки також дозволить запустити швидкісні електропоїзди Інтерсіті+ сполученням Київ – Миколаїв, з тривалістю поїздки близько 5 годин. Хочу зауважити, що реалізація цього проекту також суттєво покращить екологічну ситуації в Миколаєві, оскільки в результаті переходу з дизельних на електричні поїзди буде істотно знижено рівень викидів шкідливих речовин в атмосферу», – зауважив заступник міністра фінансів Олександр Кава

Також заявлено, що ЄБРР та ЄІБ готові профінансувати електрифікацію ділянки Колосівка-Миколаїв, протяжністю 105 км. Рішення по проекту прийматиме УЗ.

Нагадаємо, раніше міністр інфраструктури  Владислав Криклій заявляв, що електрифікація ділянки Долинська-Миколаїв-Колосівка обійдеться у 420 млн доларів.

Читайте також