Новини, Укрзалізниця

Громадський активіст заявляє про можливе рейдерське захоплення землі УЗ в центрі Києва

В Укрзалізниці у центрі Києва “намагаються вкрасти земельну ділянку під будівництво житлового комплексу”. Про це написав громадський активіст Олег Рубанчук, передає Rail.insider із посиланням на «Цензор.НЕТ».

У середині 2000-х років теперішній філії «Центр сервісного забезпечення» АТ «Укрзалізниця» було передано земельну ділянку за кадастровим номером 8000000000:72:443:0006. Цільове призначення — для розміщення та експлуатації будівель і споруд залізничного транспорту. Відомості про державну реєстрацію внесено до реєстру у 2013 році. Ділянці був присвоєний кадастровий номер, але завершення процедури з оформлення права користування земельною ділянкою не довели до кінця.

Земельна ділянка розташована у центральній частині Києва, за адресою: вул. Івана Федорова, 32А, загальною площею 2,9565 га. Ця ділянка використовується філією «Центр сервісного забезпечення», де розташовані складські приміщення та під’їзна залізнична колія. Ринкова вартість земельної ділянки станом на 2014 рік оцінювалася в 17 млн 72 тис. грн. «Вартість квадратного метра в новобудовах у цьому районі стартує від 2 тис. доларів, що є вищою, ніж середня ціна по місту», — зауважив Олег Рубанчук.

У серпні 2021 року були внесені зміни до публічної кадастрової карти і внесена ділянка з кадастровим номером 8000000000:72:443:0001 із цільовим призначенням «Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд будівельних організацій та підприємств». Ця ділянка була внесена поверх земельної ділянки з кадастровим номером 8000000000:72:441:0001 (площа становить 3,0828 га). Фактично відбулося переоформлення землі, якою користується Укрзалізниця. Такі дії неможливі без згоди на це самої Укрзалізниці або ж «без управлінських завідомо неправомірних рішень зі сторони відповідальних за це осіб».

За словами громадського активіста, посадові особи Укрзалізниці вчинили неправомірні дії в інтересах ТОВ «Будівельне об’єднання «Мрія», які передбачають протизаконне відчуження земельної ділянки державної форми власності. «Протягом багатьох років, вищезазначені посадові особи АТ «Укрзалізниця» блокували роботу з оформлення земельної ділянки», — написав він.

Найцікавіший той факт, що листом № 14/447 від 25.09.2020 року Департамент майнової політики Укрзалізниці надав відповідь потенційному орендареві, що ця земельна ділянка не перебуває у складі комплексу нерухомості АТ «Укрзалізниця». Ба більше, ця земельна ділянка для них не відома. Згодом розпочався процес переоформлення та виведення її зі складу Укрзалізниці та оформлення на ТОВ «Будівельне об’єднання «Мрія».

«Зміни до кадастрової карти були здійсненні кадастровим реєстратором Наумчук Катериною Валеріївною в Білогірському районі Хмельницької області. Яке відношення даний реєстратор має до земельної ділянки, розташованої в м. Києві, невідомо. Компанія ТОВ «Будівельне об’єднання «Мрія» поруч із цією адресою володіє ще п’ятьма земельними ділянками. На одній із них уже розроблений проєкт забудови багатоквартирного будинку з назвою ЖК The Resort», — наголосив Олег Рубанчук.

Як повідомлялося раніше, Південно-Західна залізниця заявила про захоплення її земельної ділянки у Бучі.

Читайте також