Новини, Порти

Ізмаїльський порт проситиме МІУ скасувати збільшений показник відстані до прикордонних станцій

Адміністрація Ізмаїльського морського порту на прохання портових операторів звернеться до Міністерства інфраструктури з ініціативою скасування збільшення на понад 100 км розрахункового показника транзитної відстані від припортової станції Ізмаїл до прикордонних залізничних станцій. Таке рішення ухвалено під час засідання ради порту 7 вересня, передає Rail.insider із посиланням на ports.ua

У повідомленні зазначається, що представники портових операторів ДП «Ізмаїльський морський торговельний порт» і ТОВ «Віллі Форте» звернулися до ради порту з проханням ініціювати звернення до Міністерства інфраструктури. Порушувалося питання збереження показника транзитної відстані від припортової станції Ізмаїл до прикордонних залізничних станцій на рівні 1231 км. Цей показник діяв до серпня 2020 року, але потім був збільшений до 1342 км.

Портові оператори звернули увагу на те, що збільшення відстані, і, відповідно, зростання залізничного тарифу не сприяє зацікавленості відправників транзитних вантажів. Це унеможливлює економічну конкуренцію придунайських портів і призводить до суттєвого погіршення економічних показників діяльності суб’єктів господарювання, які здійснюють операції в морському порту Ізмаїл.

«Начальник адміністрації Ізмаїльського порту Олександр Істомін запропонував скласти і спрямувати звернення до Міністерства інфраструктури. Пропозиція була підтримана одноголосно», — уточнює видання.

Як повідомлялося пізніше,  у липні до Ізмаїла вперше вирушив поїзд комбінованого транспорту «Вікінг».

Читайте також