Новини, Перевезення, Укрзалізниця

«Вікінг» вперше вирушив до Ізмаїла

Вперше до Ізмаїла вирушив поїзд комбінованого транспорту «Вікінг». У його складі перевозиться 41 40-футовий контейнер із целюлозою. Про це пише railinsider із посиланням на пресслужбу Укрзалізниці.

Приєднання до маршруту поїзда комбінованого транспорту «Вікінг» нової станції — Ізмаїл Одеської залізниці — стало результатом спільної роботи АТ «Укрзалізниця», ПАТ «ПЛАСКЕ», ДП «Ізмаїльський морський торговельний порт» і партнерів.

Цей крок сприятиме більш зручному подальшому відправленню вантажів морським і річковим транспортом із використанням потужностей порту до країн Центральної та Південної Європи, розташованих у басейні річки Дунай, а також зворотно. У майбутньому планується збільшити щомісячний обсяг вантажообігу в напрямку Ізмаїльського порту та перевозити різні номенклатури вантажів.

Міжнародний проєкт «Вікінг» був започаткований у 2002 році з метою підвищення конкурентоспроможності залізничного транспорту порівняно з іншими видами транспорту. Він має важливе політичне й економічне значення, адже дав змогу зєднати регіони Чорного та Балтійського морів. Наразі в ньому беруть участь 8 країн. Учасники проєкту активно працюють у напрямках збільшення вантажопотоку в складі поїздів «Вікінг» та розширення його географії.

Крім того, за 6 місяців 2021 року територією України залізничним транспортом перевезено 220624 ДФЕ, що на 1,8 % більше від обсягів перевезень контейнерів за аналогічний період 2020 року та становить 2,2 % від загальних обсягів перевезених вантажів залізничним транспортом.

Як повідомлялося раніше, у 2020 році контейнерні перевезення у складі поїзду “Вікінг” зросли на 21% .

Читайте також