Компанія ДП «КТО» здобудувала 4-й пусковий комплекс нового контейнерного терміналу на Карантинному молу
Новини, Перевезення, Порти

Компанія ДП «КТО» добудувала 4-й пусковий комплекс нового контейнерного термінала на Карантинному молу

Компанія ДП “Контейнерний термінал Одеса” (КТО) завершила будівництво 4-го пускового комплексу нового контейнерного термінала на Карантинному молу. Про це повідомляє пресслужба КТО. Проєкт був реалізований спільно з Адміністрацією морських портів України.

4-й пусковий комплекс — це 6-смуговий майданчик для зберігання й обробки контейнерів з усіма комунікаціями та освітленням, оснащений сучасними козловими контейнерними перевантажувачами на пневматичному ходу фірми Liebcherr. За даними німецької сторони, загальна сума інвестицій в об’єкт склала понад 20 млн євро.

“Сьогодні ми презентуємо успішну реалізацію чергового етапу інвестування в рамках проєкту розширення контейнерного термінала на Карантинному молу, який дає нам «плюс» пропускної здатності терміналу у 300 тис. TEU. Завершення будівництва 4-го пускового комплексу — це ще один крок до здійснення нашого плану зі створення в Одеському порту високотехнологічного контейнерного термінала з пропускною спроможністю понад 1,2 млн TEU на рік. На сьогодні німецькою стороною (ДП «КТО» – дочірня структура німецького холдингу Hamburger Hafen und Logistik AG. – ред.) уже вкладено в проєкт понад 120 млн євро”, – заявив генеральний директор ДП «КТО» Анастас Коккін.

Зазначимо, що компанія ДП «Контейнерний термінал Одеса» – лідер портової перевалки контейнерів в Україні. За підсумками минулого року ДП «КТО» обробило майже 5 млн тонн контейнерних і генеральних вантажів. Водночас контейнерів перевалено 391,4 тис. TEU (+ 15,8% до рівня 2018 р.).

Також, окрім розширення контейнерного термінала на Карантинному молу, цього року німецькі партнери оголосили про створення «Української інтермодальної компанії» (UIC), яка буде розвивати контейнерні залізничні перевезення, зокрема й з Одеського порту. Для цього «Контейнерний термінал «Одеса» реалізує інвестиційний проєкт щодо подвоєння потужностей термінала для обробки регулярних контейнерних поїздів.

Нагадаємо, що в липні Укрзалізниця оголосила про плани щодо розвитку нових логістичних продуктів для клієнтів. Зокрема йшлося про інтермодальні перевезення всередині України та у сполученні з країнами Східної Європи та Балтії. Відповідний меморандум було підписано з німецькою компанією HHLA International GmbH, її дочірнім підприємством «Контейнерний термінал «Одеса» та новоствореним ТОВ «Українська інтермодальна компанія».

Читайте також