Відкрита аналітика, Новини, Перевезення

Конвенції не завадили зростанню транзиту у січні

Незважаючи на дію конвенцій Укрзалізниці щодо перевезення транзитних вантажів, зокрема до Польщі, результати перевезень у січні виявилися позитивними. Про це повідомляють аналітики Rail.insider.

Так, за результатами першого місяця 2022 року у транзитному сполученні через територію України перевезено 1,17 млн т вантажів. Це на 38,8% більше, ніж у січні 2021 року. При цьому дещо зросла і частка таких перевезень у загальних на залізниці.

За номенклатурою транзитних вантажів найбільше перевезено залізної та марганцевої руди. На другому місці — кам’яне вугілля, на третьому — зерно та продукти перемолу.

Обсяги транзитних перевезень у січні також перевищили аналогічний показник 2020 року, проте не досягли рівня доковідного 2019-го.

Нагадаємо, що заборона на транзит вагонів до Польщі діяла з 30 листопада 2021 року до 10 лютого 2022 року. Крім того, у січні було обмеження на транзит вугілля з РФ до Словаччини.

З більш детальною інформацією щодо обсягів перевезень та номеклатури вантажів можна ознайомитися в розділі «Статистика та аналітика», оформивши передплату на щомісячну аналітику видання Rail.insider.