Новини, Укрзалізниця

КВБЗ та «Дніпровагонрембуд» змагатимуться за право поставити УЗ плацкартні вагони

АТ «Укрзалізниця» завершило прийом заявок на участь у тендері на закупівлю 30 плацкартних вагонів. Про це пише Rail.insider із посиланням на пресслужбу товариства.

Відповідний тендер було оголошено в системі ProZorro 31 грудня 2021 року. Наразі розпочалася прекваліфікація, впродовж якої фахівці перевірять подані документи. Аукціон заплановано на 18 березня. Переможець торгів має поставити вагони не пізніше 31 грудня 2023 року.

Заявки на тендер подали 2 учасники: ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» та АТ «Дніпровагонрембуд». УЗ планує витратити на закупівлю 1 млрд 50 млн грн.

«Виготовлення плацкартних вагонів є доволі вузьким сегментом вагонобудування, яке майже не представлене в Європі. При цьому оновлення плацкартного парку є необхідним для здійснення соціальних перевезень, тому Укрзалізниця звернулася до всіх українських та міжнародних виробників зі сформованою за чіткою методологією очікуваною вартістю вагонів», — пояснили у товаристві.

Зауважимо, що закупівля плацкартних вагонів проводиться за бюджетні кошти, передбачені на 2022 рік у межах виконання програми оновлення пасажирського рухомого складу та інфраструктури.

«Нові плацкартні вагони матимуть сучасні елементи екстер’єру та інтер’єру. Зокрема, буде встановлено сучасне LED-освітлення, розетки з USB-портами, систему кондиціювання повітря та вакуумні туалети. Конструктивна швидкість таких вагонів становитиме 160 км/год, а строк служби — не менше 30 років», — наголосили у пресслужбі.

Читайте також