Новини, Рухомий склад, Укрзалізниця

Укрзалізниця оголосила тендер на 30 плацкартних вагонів за кошти держбюджету

АТ «Укрзалізниця» придбає 30 плацкартних вагонів для найпопулярнішого сегмента пасажирських перевезень. Відповідний тендер оголошено у системі ProZorro 31 грудня 2021 року. Про це пише Rail.insider із посиланням на пресслужбу товариства.

Закупівля зазначеного рухомого складу проводиться за бюджетні кошти, передбачені на 2022 рік у межах виконання програми оновлення пасажирського рухомого складу та інфраструктури. «Завдяки вчасному прийняттю фінплану на поточний рік ми ще наприкінці минулого року оголосили тендер на закупівлю нової партії пасажирських вагонів. Йдеться про плацкартні вагони, які компанія не закуповувала роками і які доволі популярні у наших пасажирів. Завдяки закупівлі цієї партії ми зможемо повноцінно формувати поїзди з різних типів нових вагонів та пропонувати пасажирам комфортні поїздки за різними ціновими категоріями», — зазначив член правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Перцовський.

Анонсується, що нові плацкартні вагони матимуть сучасні елементи екстер’єру та інтер’єру. Зокрема, буде встановлено сучасне LED-освітлення, вакуумні санвузли, розетки з USB-портами, а також сучасну систему кондиціювання повітря. Конструктивна швидкість таких вагонів становитиме 160 км/год, а термін служби — не менше 30 років.

Заявки на участь у тендері АТ «Укрзалізниця» прийматиме до 2 лютого 2022 року, аукціон відбудеться 10 березня. Усі вагони компанії мають бути поставлені не пізніше 31 грудня 2023 року.

Крім того, Укрзалізниця планує цьогоріч замовити за кошти державного бюджету ще 70 вагонів сидячого типу. Наразі компанія фіналізує технічні вимоги до них та найближчим часом оголосить відповідний тендер.

Як повідомлялося раніше, Укрзалізниця отримала 5 нових пасажирських вагонів СВ. Окрім того, Президент України анонсував закупівлю 500 пасажирських вагонів упродовж наступних двох років. У держбюджеті на 2022 рік заплановано виділити на пасажирські залізничні проєкти 5,2 млрд грн.

Читайте також