Новини, Рухомий склад, Укрзалізниця

Укрзалізниця отримала 5 нових пасажирських вагонів СВ

АТ «Укрзалізниця» 30 грудня прийняло четверту партію нових пасажирських вагонів 2021 року виробництва, що були замовлені за кошти державного бюджету. Про це пише Rail.insider із посиланням на пресслужбу товариства.

Це перші вагони типу СВ, які підприємство з випередженням графіка отримало від виробника — ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод». Загалом у 2021 році УЗ отримала 20 зі 100 нових пасажирських вагонів, які має збудувати український виробник.

З отриманих 30 грудня вагонів СВ та 5 отриманих раніше вагонів купе сформовано состав поїзда № 229 Київ—Ужгород.

Потяг № 229/230 Київ—Ужгород вирушив із Києва 30 грудня о 20:05 і прибуває до Ужгорода о 08:53. Зворотно поїзд № 235/236 Ужгород—Київ відправиться 31 грудня о 19:06 із прибуттям об 11:28. Рейс зі столиці заплановано і на 7 січня. А наступного дня з Ужгорода о 22:26 вирушатиме поїзд № 239/240, який прибуватиме до Києва о 14:45.

«У новоотриманих вагонах СВ оновлено пульт керування освітленням у купе, сигналізацією, індикатором зайнятості вбиральні та кнопкою виклику провідника. Для пасажирів з порушеннями зору передбачено контрастну вхідну зону та додаткове освітлення сходів, підсвічування номерів купе. Вагони мають збільшений обсяг багажного відділення та обладнані системами відеоспостереження в загальних зонах вагонів, вакуумними туалетами, сповивальними столиками, розетками та USB-портами для кожного місця, а також сучасною системою кондиціювання повітря», — наголосили у пресслужбі.

За угодою з ПАТ «КВБЗ» до липня 2022 року АТ «Укрзалізниця» отримає ще 36 купейних вагонів, 7 вагонів СВ, 20 купейних вагонів для перевезення пасажирів з інвалідністю в кріслі колісному, а також 17 купейних вагонів з купе начальника поїзда та можливістю перевезення пасажирів з інвалідністю в кріслі колісному.

Як повідомлялося раніше, у 5 нових купейних вагонах від КВБЗ враховано побажання пасажирів. До кінця року передбачалося отримати 20 нових пасажирських вагонів від КВБЗ, виготовлених за державний кошт. Так, першу партію з 5 вагонів УЗ отримала 1 листопада, другу — 1 грудня. Нові вагони, зокрема, проінспектував голова міжфракційного об’єднання «Залізниця України».

Перші два пасажирські вагони, придбані за кошти державного бюджету та виготовлені Крюківським вагонобудівним заводом, Укрзалізниця презентувала на виставці рухомого складу наприкінці серпня.

Окрім того, Президент України анонсував закупівлю 500 пасажирських вагонів упродовж наступних двох років.

Читайте також