Новини, Рухомий склад, Укрзалізниця

Укрзалізниця отримала ще 5 вагонів, придбаних за державнй кошт

АТ «Укрзалізниця» завершило фінальну прийомку ще 5 нових купейних пасажирських вагонів, придбаних за кошти державного бюджету. Про це пише Rail.insider із посиланням на пресслужбу компанії.

Загалом у 2021 році компанія вже отримала 10 зі 100 нових вагонів вітчизняного виробництва. До кінця року передбачено отримати ще стільки ж.

Десять купейних вагонів виробництва КВБЗ будуть курсувати на найдовшому в країні маршруті, що поєднує 16 міст. Маршрут поїзда № 5/6 Маріуполь—Ворохта, Рахів був розроблений спеціально для нового графіка пасажирських перевезень.

Спальні вагони виробництва КВБЗ також курсуватимуть за оборотом у складі поїзда № 77/78 сполученням Харків—Маріуполь.

«Нові комфортні вагони обладнані сповивальними столиками, екологічно чистими туалетами, системами відеоспостереження у загальних зонах вагонів, системою сучасного кондиціонування повітря, розетками та USB-портами, а також сигналізацією в кожному пасажирському купе, мають збільшений обсяг багажного відділення та покращене освітлення: всередині кожного купе встановлений пульт регулювання освітлення з 4 режимами, індикатором зайнятості вбиральні та кнопкою виклику провідника», — наголошується у повідомленні.

Як повідомлялося раніше, 1 листопада АТ «Укрзалізниця» отримало перші 5 нових пасажирських вагонів від КВБЗ. Перші два пасажирські вагони, придбані за кошти державного бюджету та виготовлені Крюківським вагонобудівним заводом, Укрзалізниця презентувала на виставці рухомого складу наприкінці серпня.

Окрім того, Президент України анонсував закупівлю 500 пасажирських вагонів упродовж наступних двох років.

Водночас стало відомо, що у поточному році УЗ використає лише половину виділених із держбюджету коштів.

Читайте також