Новини, Рухомий склад

Перші пасажирські вагони від КВБЗ курсуватимуть на маршруті Маріуполь—Львів

Перші два пасажирські вагони, придбані за кошти державного бюджету та виготовлені Крюківським вагонобудівним заводом, Укрзалізниця презентувала на виставці рухомого складу. Захід розпочався 27 серпня та триватиме до 14:00 29 серпня на першій платформі станції Київ-Пасажирський. Про це пише Rail.insider із посиланням на пресслужбу Укрзалізниці.

Відповідно до контракту завод має передати до кінця поточного року ще 10 нових пасажирських вагонів. А решту (90 одиниць) — до липня 2022 року. Перші два вагони планується запустити на рейси у складі поїзда № 69/70 Маріуполь—Львів. Згодом усі 100 нових вагонів будуть використані саме на таких довгих магістральних маршрутах соціального значення.

Нові вагони побудовані з урахування побажань пасажирів. Зокрема, у купе відсутні нижні рундуки, під полицею залишили місце для багажу. Це дасть змогу розмістити, приміром, великогабаритну валізу. Обшивка полиць виготовлена зі зносостійких матеріалів, які витримають посилені навантаження. У кожному купе встановлені чотири розетки з двома USB-портами.

Крім того, у кожному вагоні в одній зі вбиралень встановлений стіл для сповивання. У всіх купе та вбиральнях є кнопки виклику провідника. Також купе обладнані системою сигналізації: на ніч двері фіксуються кнопкою блокування, і при відкритті дверей відповідний сигнал надходить до купе провідника. У пасажирських купе є кватирки, які можна відчинити на провітрювання.

У 2021 році у бюджеті України передбачено виділення 3 млрд грн на оновлення рухомого складу для пасажирських перевезень. Так, у межах договору Крюківський вагонобудівний завод має побудувати та поставити Укрзалізниці 51 купейний вагон, 12 вагонів СВ, 20 купейних вагонів, обладнаних для перевезення пасажирів з інвалідністю в колісному кріслі, а також 17 купейних вагонів для перевезення пасажирів з інвалідністю в колісному кріслі та купе начальника поїзда.

Як повідомлялося раніше, виготовлення 100 пасажирських вагонів на КВБЗ розпочали одразу після отримання авансового платежу 23 липня. На початку серпня завод звітував про початок збирання перших пасажирських вагонів великого замовлення для УЗ. А 25 серпня два пасажирські вагони і дизель-поїзд КВБЗ прибули до столиці для участі у виставці рухомого складу.

Читайте також