Новини, Рухомий склад

Перші два зі 100 пасажирських вагонів від КВБЗ Укрзалізниця отримає до Дня Незалежності

Міністр інфраструктури Олександр Кубраков та в. о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін відвідали Крюківський вагонобудівний завод та перевірили хід виконання контракту на постачання 100 нових пасажирських вагонів. Зазначена партія вагонів закуповується за кошти держбюджету, і перші два вагони перевізник отримає до 24 серпня. Про це пише Rail.insider із посиланням на пресслужбу Укрзалізниці.

За словами керівника Укрзалізниці, із закупівлі цього рухомого складу стартує велике будівництво вагонів. «У наступному році ми маємо отримати від заводу всю партію вагонів. А цього року нам буде поставлено мінімум 10 одиниць», — зазначив Олександр Камишін. Він також додав, що наразі всі сторони дотримуються домовленостей, зокрема Укрзалізниця вже перерахувала заводу авансовий платіж.

«Перші два вагони всі охочі зможуть побачити на виставці рухомого складу, яка пройде 27 серпня на Центральному залізничному вокзалі у Києві», — резюмував очільник товариства.

Зауважимо, що вагони, які постачатиме КВБЗ, обладнані адаптивною системою кондиціонування, розетками USB, системою відеонагляду тощо.

За договором підприємство має побудувати та поставити Укрзалізниці:

  • 51 купейний вагон;
  • 12 вагонів СВ;
  • 20 купейних вагонів, обладнаних для перевезення пасажирів з інвалідністю в колісному кріслі;
  • 17 купейних вагонів для перевезення пасажирів з інвалідністю в колісному кріслі та купе начальника поїзда.

Нагадаємо, на початку серпня КВБЗ звітував про початок збирання перших пасажирських вагонів великого замовлення для УЗ.

Як повідомлялося раніше, у 2021 році в бюджеті України передбачено 3 млрд грн на оновлення рухомого складу для пасажирських перевезень.

Читайте також