Новини, Укрзалізниця

У поточному році УЗ використає лише половину виділених із держбюджету коштів

Цього року АТ «Укрзалізниця» вперше отримало фінансування з держбюджету. Йдеться про 4,5 млрд грн. Проте товариство використає лише половину. Такі дані оприлюднив перший заступник очільника відомства Василь Шкураков під час форуму Міжнародного інституту менеджменту (Мім-Київ) «Майбутнє вагонобудівної галузі: Що буде після меморандуму?», передає Rail.insider.

Згідно з інформацією, кошти планувалося спрямувати на придбання 100 пасажирських вагонів, інфраструктурні ініціативи та проєктно-вишукувальні роботи.

Щодо придбання пасажирських вагонів у Крюківського вагонобудівного заводу, то із передбачених 3 млрд 42 млн грн опановано 1 млрд 325 млн грн. Сюди увійшла повна сплата за 20 вагонів, які підприємство має поставити Укрзалізниці до кінця року, а також аванс 30% за ще 80 одиниць.

До інфраструктурних проєктів увійшли:

  • електрифікація дільниці Васильків І—Васильків ІІ (опанування коштів становить 79%, або використано 197 із 250 млн грн);
  • електрифікація дільниці Черкаси—ім. Тараса Шевченка (39%, або 212 із 548 млн грн);
  • добудова Дарницького мосту (кошти виділено повністю, але зауважується, що необхідні зміни постанови КМУ).

За проєктно-вишукувальними роботами щодо 18 об’єктів вибрано майже половину коштів: 93 зі 190 млн грн. Ще 97 млн грн перейдуть на наступний рік.

Нагадаємо, що заступник міністра фінансів України Олександр Кава повідомив про те, що проєкт держбюджету 2022 року не передбачає виділення коштів для УЗ.

Окрім того, нещодавно було оголошено про реалізацію багатьох проєктів на залізниці: електрифікацію 500 км колій і закупівлю 500 пасажирських вагонів. Також Президент України анонсував масштабне будівництво вантажних вагонів, а голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін заявив про те, що до кінця року товариство сподівається укласти контракт з Alstom на придбання 130 електровозів та планує оголосити тендер на закупівлю 40 нових тепловозів. Водночас очільник Укрзалізниці заявив про те, що для реалізації таких масштабних проєктів УЗ потребує державної фінансової підтримки.

Читайте також