Інфраструктура, Новини

У межах «Великого будівництва» за два роки планують електрифікувати 500 км колії

На мережі Укрзалізниці передбачають електрифікувати 500 км колії. Про це заявив міністр інфраструктури Олександр Кубраков під час форуму «Велике будівництво: нова залізниця», передає Rail.insider.

За словами посадовця, до 2024 року планується усі обласні центри з’єднати швидкісними потягами Інтерсіті, а для цього необхідно розпочати масштабну програму електрифікації.

«У найкращі часи УЗ електрифікувала по 100 км на рік. Зокрема, перед Євро-2012. Зараз ми плануємо щонайменше 500 км колій за 2 роки», — сказав Олександр Кубраков.

До кінця року передбачено закінчити електрифікацію на таких дільницях:

Також уже розпочаті й триватимуть наступного року роботи на дільницях Черкаси—ім. Тараса Шевченка та Ковель—Ізов—Держкордон.

Загалом до кінця року в межах цих 4 проєктів електрифікують 50 км колії.

Серед пріоритетних маршрутів на 2022 рік:

  • Долинська—Миколаїв—Колосівка,
  • Ворожба—Суми,
  • Житомир—Новоград-Волинський.

Окрім того, до 2024 року заплановано інтегрувати в швидкісний рух Інтерсіті такі міста: Ужгород, Чернівці, Луцьк, Житомир, Чернігів, Суми, Черкаси, Кропивницький, Миколаїв, Херсон, Маріуполь.

«Це, по суті, питання державного суверенітету, адже більшість цих регіонів — прикордонні, тож ми повинні з’єднати їх нормальним залізничним сполученням», — зауважив міністр.

Як повідомлялося раніше, відкрито нову колію до чорноморських портів.

Читайте також