Інфраструктура, Новини

Розпочато електрифікацію дільниці Черкаси — імені Т. Шевченка

Сьогодні дано старт роботам з електрифікації дільниці Черкаси — імені Т. Шевченка регіональної філії «Одеська залізниця» АТ «Укрзалізниця». Про це пише Rail.insider.

Захід відвідав Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у межах робочого візиту на Черкащину. Він висловив сподівання, що вже у першому кварталі 2022 року електрифікованою дільницею запустять рух.

Передбачається, що реалізація проєкту електрифікації колії загальною довжиною 30 км дасть змогу скоротити шлях від Києва до Черкас до 2,5 годин. Також така мандрівка буде дешевшою. Анонсована ціна квитка — до 100 грн.

За словами Дениса Шмигаля, кошти на проєкт уже передані Укрзалізниці. Наразі придбано 126 опор із 800. Решту передбачено закупити впродовж двох місяців. Планується встановлювати 10 опор і прокладати 500 м дроту на добу.

Завдяки електрифікації залізниці від Черкас до станції імені Т. Шевченка жителі області отримають якісно нове приміське сполучення з обласним центром. Швидкі та зручні поїзди будуть відправлятися з Городища, Корсунь-Шевченківського, Сміли, Кам’янки до Черкас.

Як зазначив Прем’єр-міністр, розвиток якісного залізничного сполучення — один із державних пріоритетів. Тож уряд планує стимулювати програми з розвитку вагоно- та локомотивобудування в Україні.

Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков підкреслив, що електрифікація позначиться і на зростанні вантажоперевезень. Зокрема, зросте швидкість транспортування вантажів завдяки скороченню кількості змін локомотивів. Крім того, це позитивно вплине на екологію.

Прем’єр-міністр повідомив, що у планах на наступні роки передбачено продовження електрифікації від Черкас до станції Гребінка загальною протяжністю 90 км.

«Замість тупикового у транспортному плані обласного центру Черкаси перетворяться на інфраструктурний транзитний хаб. Це дасть імпульс для розвитку бізнесу й економіки області, соціальної та економічної активності громадян», — підкреслив очільник Уряду.

Як повідомлялося раніше, УЗ отримала дозвіл на початок основних робіт з електрифікації дільниці Ковель — Ізов — Держкордон.

Читайте також