Новини, Укрзалізниця

Проєкт держбюджету 2022 року не передбачає виділення коштів для УЗ, — Олександр Кава

Проєкт бюджету України на 2022 рік, що сьогодні прийнятий у першому читанні, не передбачає виділення коштів АТ «Укрзалізниця». Про це Rail.insider повідомив заступник міністра фінансів України Олександр Кава.

Відповідаючи на запитання журналіста видання, він сказав, що це напряму пов’язано з невиконанням зобов’язань щодо використання державних коштів, виділених на розвиток пасажирських перевезень (придбання вагонів та електрифікація) у 2021 році.

«Освоєння дуже низьке… На сьогодні із понад 3 млрд грн на рахунках казначейства використано лише 912 млн грн для авансового платежу за пасажирські вагони. За трьома інфраструктурними проєктами державні кошти не задіяні», — розповів він, уточнивши, що роботи, зокрема по станції Васильків, Укрзалізниця виконувала за власні кошти.

Посадовець додав, що державні кошти ще можна використати до кінця року, але «Укрзалізниця нічого для цього не робить».

«Засмучує те, що державна галузь, яка десятиріччями заявляла про відсутність держпідтримки, отримавши її де-факто, не може її використати. Насправді це нонсенс і свідчить про нездатність компанії на такі серйозні кроки», — заявив заступник міністра фінансів. Натомість він навів як приклад Укравтодор, який активніше використовує державні кошти.

Як повідомлялося раніше, за проєктом Держбюджету-2022 на залізничну інфраструктуру та рухомий склад було намічено виділити до 10 млрд грн.

Читайте також