Новини, Рухомий склад, Укрзалізниця

У 5 нових купейних вагонах від КВБЗ враховано побажання пасажирів

АТ «Укрзалізниця» прийняло ще 5 нових купейних пасажирських вагонів, придбаних за кошти державного бюджету. Загалом у 2021 році компанія вже отримала 15 зі 100 нових вагонів українського виробництва. Про це пише Rail.insider із посиланням на пресслужбу товариства.

Анонсується, що вагони вже до Нового року увійдуть до маршруту зі столиці до Ужгорода.

«У цих 5 вагонах враховано побажання пасажирів перенести пульт керування освітленням нижче для зручності пасажирів будь-якого зросту, а також змінено конструкції опускання столика, нижньої полиці та відкриття сміттєвих баків прихованою педаллю. Для пасажирів із порушеннями зору передбачено контрастну вхідну зону та додаткове освітлення сходів, підсвітку номерів купе, контрастні кнопки опускання верхніх полиць та ручки опускання нижніх полиць. Маркування шрифтом Брайля буде зроблено для всіх вагонів нової партії додатково», — наголосили у пресслужбі.

 

Зауважимо, що нові вагони обладнані сповивальними столиками, екологічно чистими туалетами, системами відеоспостереження в спільних зонах вагонів, системою сучасного кондиціонування повітря, розетками та USB-портами, а також сигналізацією в кожному пасажирському купе, мають збільшений обсяг багажного відділення, а також покращене освітлення: всередині кожного купе встановлений пульт регулювання освітлення з 4 режимами, індикатором зайнятості вбиральні та кнопкою виклику провідника.

 

Як повідомлялося раніше, до кінця року передбачалося отримати 20 нових пасажирських вагонів від КВБЗ, виготовлених за державний кошт. Так, першу партію з 5 вагонів УЗ отримала 1 листопада, другу — 1 грудня. Нові вагони, зокрема, проінспектував голова міжфракційного об’єднання «Залізниця України».

Перші два пасажирські вагони, придбані за кошти державного бюджету та виготовлені Крюківським вагонобудівним заводом, Укрзалізниця презентувала на виставці рухомого складу наприкінці серпня.

Окрім того, Президент України анонсував закупівлю 500 пасажирських вагонів упродовж наступних двох років.

Водночас стало відомо, що у поточному році УЗ використає лише половину виділених із держбюджету коштів.

Читайте також