Новини, Порти

Порт Ізмаїл виконав річний план з переробки вантажів менш ніж за п’ять місяців

Порт Ізмаїл уже виконав план з вантажопереробки на 2023 рік. Про це пише Rail.insider із посиланням на інформацію Адміністрації морських портів України.

Станом на ранок 9 травня морський порт Ізмаїл виконав річний план з вантажопереробки в обсязі 6 млн 187 тис. т.

«Це рекордні за всю історію існування порту темпи виконання річних показників», — наголошується у дописі.

Найбільші обсяги з обробки вантажів демонструють оператори: ДП «Ізмаїльській морський торговельний порт» (2 млн 656,4 тис. т), ПрАТ «Дунайсудноремонт» (1 млн 289,5 тис. т), ПрАТ «ІРП «Дунайсудносервіс» (805 тис. т).

На першій позиції у номенклатурі вантажів морського порту Ізмаїл за обсягами перевантаження — хлібні вантажі, на другій — інша агропродукція (олія, шрот, соняшник), на третій — котуни.

Зауважується, що потужності порту з експорту агропродукції збільшилися завдяки введенню в дію причалів для вантажних операцій із зерновими та рослинною олією новими операторами терміналів — ВАТ «Дунайсудносервіс», ПРАТ «Дунайсудноремонт», ПРАТ «ІЦКК», а також за рахунок будівництва нового терміналу ТОВ СП «Нібулон».

«Збільшенню пропускної спроможності морського порту Ізмаїл, який сьогодні обробляє суттєву частку українського експорту, сприяло відновлення судноплавства у гирлі Бистре, збільшення акваторії МП Ізмаїл, та проведенні днопоглиблювальних робіт в акваторії порту. Дунайський кластер — це ключовий альтернативний шлях експорто-імпортної логістики, який є пріоритетним для подальшого розвитку для ДП «АМПУ», — підкреслив очільник підприємства Юрій Литвин.

Як повідомлялося раніше, в УЗ просять утриматися від відправлення вагонів у напрямку Ізмаїлу. Тим часом в порту вважають, що для розвитку залізничної інфраструктури в цьому напрямку потрібне рішення державного рівня.



Читайте також