Новини, Перевезення

МІУ завершує розробку механізму покриття ризиків власникам іноземного рухомого складу

Міністерство інфраструктури України забезпечуватиме покриття ризиків для судноплавних та залізничних перевізників. Про це пише Rail.insider із посиланням на пресслужбу відомства.

Кабмін ухвалив рішення про виділення МІУ 250 млн грн з резервного фонду Держбюджету України для гарантування безпеки судноплавства в акваторії українських портів у Дунайському регіоні та перевезень залізничним транспортом. Кошти зберігатимуться на умовному рахунку зберігання коштів (ексроу-рахунок) Міністерства інфраструктури України та за потреби будуть надаватися для відшкодування збитків, завданих внаслідок агресії РФ проти України.

«В умовах блокади усіх морських портів України значно зросло навантаження на українські дунайські порти та залізницю. Держава зацікавлена у збільшенні вантажопотоку та, відповідно, у роботі бізнесу в регіоні. Ми беремо на себе частину ризиків, аби стимулювати компанії надавати іноземні судна та рухомий залізничний склад для збільшення імпортно-експортних перевезень. Завдяки ухваленому рішенню перевізники, яким відмовили у страхуванні ризиків, зможуть отримати необхідні фінансові гарантії. Очікуємо, що завдяки цьому ми зможемо суттєво наростити обсяги перевезень», — заявив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Скористатися таким механізмом зможуть:

  • власники та/або оператори рухомого складу, який перебуває на території України і допущений до обігу залізницями колії європейського стандарту (1435 мм)
  • фрахтувальники, оператори та/або власники морських суден ті суден внутрішнього плавання, що перебувають в акваторії українських портів в Дунайському регіоні та ходять під прапором України або під прапорами іноземних держав.

Уточнюється, що наразі завершується робота над узгодженням усіх деталей механізму фінансового забезпечення, аби процес надання гарантій був максимально прозорим і зрозумілим.

Читайте також