Міжнародні новини, Новини

Молдовська залізниця модернізує дільницю до кордону з Україною

ДП «Залізниця Молдови» (Calea Ferată din Moldova) отримає кредит від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) на суму 27,18 млн доларів для модернізації інфраструктури. Про це пише Rail.insider із посиланням на ipn

Раніше залізничний оператор отримав комбінований фінансовий пакет у розмірі 127,22 млн доларів (110 млн євро) від ЄБРР, Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) та ЄС, який був узгоджений у 2014 році та наданий у 2017 році.

Цей фінансовий пакет був використаний для придбання нового рухомого складу, оновлення залізничної інфраструктури та підтримки перетворення Calea Ferată din Moldova.

Аби продовжити оновлення інфраструктури уряд Молдови уклав нову угоду з ЄБРР.

Calea Ferată din Moldova підготувала техніко-економічне обґрунтування відновлення інфраструктури і незабаром розпочне роботи на залізничній дільниці Бендери—Каушани—Басарабяска—Етулія—Джурджулешти.

Міністр інфраструктури та регіонального розвитку Андрій Спину наголосив: «Це —найжвавіший залізничний сегмент у країні, оскільки він забезпечує транзит вантажів з Румунією та Україною».

Крім того, ДП «Залізниця Молдови» планує оголосити тендер на інформаційну систему управління енергоспоживанням (EMIS). Очікується, що вона забезпечить більш ефективне й економічне планування та моніторинг енергії.

Як повідомлялося раніше, на українсько-молдовському кордоні планують запровадити спільний контроль залізничних вантажів.

Читайте також