Новини

Митна служба замовила два сканери для огляду вагонів на кордоні за 425 млн грн

Державна митна служба України 9 грудня за результатами тендера у системі «Прозорро» замовила польській компанії Multicontrol Sp. z o.o. стаціонарних сканерів для монтажу на залізничних коліях через кордон на 9,4 млн євро, або 425 млн грн із ПДВ. Про це пише Rail.insider із посиланням на «Наші гроші».

Через 355 днів після отримання авансу в розмірі 50% виробник має поставити два комплекти рентгенівських сканувальних систем MultiControl CanisMatic Rail стаціонарного типу по 4,7 млн євро, або 212,5 млн грн. Вони працюють на базі дворейкового високоенергетичного лінійного прискорювача. Мінімальна енергія становить 6 МеВ, а максимальна — 9 МеВ.

«Сканери потрібні для огляду залізничного рухомого складу (вагони всіх видів, локомотиви, моторейковий транспорт) і контейнерів. Вони автоматично розрізняють локомотиви та решту вагонів, гарантуючи, що локомотиви не скануються. Крім того, вони розрізняють пасажирські поїзди та вантажні вагони із провідниками, запобігаючи їх скануванню», — зауважується у дописі.

До вартості входить монтаж на перегонах Мостиська ІІ—Медика та Ягодин—Держкордон, пусконалагодження і тренінг для персоналу. Будівельні роботи, необхідні для монтажу, мають бути завершені до 15 серпня 2025 року. Гарантійний строк сягає п’ять років.

Забезпечення виконання зобов’язань становить 2,5% ціни договору, тобто 10,6 млн грн.

У тендерній документації зауважено, що для максимальної економії та ефективності участь у тендері мають право брати винятково виробники або об’єднання виробників.

Крім того, спершу вимагалося підтвердити наявність власного чи партнерського сервісного центру в Україні з ліцензією Державної інспекції ядерного регулювання України (ДІЯРУ) на право збуту, технічного обслуговування, ремонту, монтажу і демонтажу джерел іонізуючого випромінювання запропонованого учасником товару або заявою на її отримання. На це скаржились анонімні фірми. Згодом замовник прибрав вимогу про сервісний центр, залишивши ліцензію ДІЯРУ або заяву щодо неї.

Київське ТОВ «НК Сістемс» пропонувало сканери Nuctech RF9020 на 8% дешевше — за 390 млн грн. Виробником зазначена компанія Nuctech Warsaw Company Limited Sp. z o.o. (Польща). Цей завод через Nuctech Hong Kong Company Limited (Китай) належить компанії Nuctech Company Limited (Китай). Учасника з дешевшою пропозицією відхилили за ненадання забезпечення тендерної пропозиції, яка до того ж не відповідала умовам технічної специфікації та іншим вимогам. Зокрема, не вистачало ліцензії на право провадження діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання, виданої уповноваженим органом країни-виробника. Адже «НК Сістемс» завантажила лише свою українську ліцензію від ДІЯРУ.

Як повідомлялося раніше, УЗ закупила юридичних послуг на майже 13 млн грн.

 

Отримайте тестовий доступ до статистики та аналітики

 

Читайте також