Інфраструктура, Новини, Укрзалізниця

На Центральному вокзалі 21 січня розпочнеться встановлення нових ескалаторів

У вестибюлі Центрального залізничного вокзалу Києва 21 січня розпочнеться встановлення 2 нових потужних ескалаторів Heavy Duty. Про це пише Rail.insider із посиланням на пресслужбу АТ «Укрзалізниця».

У повідомленні зауважується, що ТОВ «Міцуї Україна», яке буде займатися встановленням та обслуговуванням ескалаторів, стало переможцем торгів у системі ProZorro в липні 2021 року. Оновлення вартує приблизно 13 млн грн, що на 16% менше очікуваної вартості.

За понад два десятиліття роботи старі ескалатори перевезли понад 250 млн пасажирів. Як наголошують у пресслужбі, нові будуть повністю пристосовані до навантаження відповідно до трафіку головного вокзалу та зможуть транспортувати до 11 тис. пасажирів на добу. Для порівняння: у старих ескалаторів цей показник становить 7,3 тис. пасажирів.

Нові ескалатори матимуть регулятор швидкості, сенсор для зупинки сходового полотна за відсутності пасажирів та пристрої для знезараження поручнів.

«На час встановлення ескалаторів, яке буде тривати з 21 січня по 6 квітня, для пасажирів буде діяти безкоштовна послуга з доставки багажу портерами. Кнопки для їх виклику будуть розташовані біля сходів, що ведуть з вестибюля Центрального вокзалу на конкорс (критий перехід до Південного вокзалу зі спусками до колій) та зворотно», — інформують у пресслужбі.

Пасажирам із габаритними валізами, а також групам маломобільного населення рекомендується використовувати вхід зі сторони Південного вокзалу для зручнішого доступу, а також ліфти до платформ у західному підземному переході (зі сторони метрополітену).

Загалом на основних столичних вокзалах — Київ-Пасажирський та Дарниця — працює 33 ескалатори, оновлення яких відбуватиметься поетапно. Приміром, за рік з моменту утворення філії «Вокзальна компанія» відновлено роботу 9 з 12 ескалаторів на Дарницькому вокзалі.

Як повідомлялося раніше, на столичному вокзалі відремонтують 8 ескалаторів.

Читайте також