Інфраструктура, Новини, Тарифи

На кошти від підвищення тарифів планується оновити понад 400 км колії

Кошти, отримані від індексації тарифів у поточному та наступному роках планується направити на реконструкцію 365 км колій і 95 стрілочних переводів, капітальний ремонт 68 км колій, реконструкцію електричних мереж, тягових підстанцій і пристроїв СЦБ, ремонт рухомого складу. Про це в інтерв`ю виданню Rail.insider розповів заступник директора Департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов.

«Зміна тарифів дозволить нам закупити запчастини для локомотивів, почати оновлення інфраструктури. Від тарифних ініціатив у 2021 році ми розраховуємо отримати близько 1,8 млрд грн. У наступному році – 10,1 млрд грн», – розповів він.

За словами представника Укрзалізниці, наразі на мережі 6,4 тис. км колій потребують капітального ремонту, ще 2,7 тис. км – реконструкції. «Критична потреба в капітальних інвестиціях на 2022 рік якраз майже дорівнює додатковим доходам від індексації тарифу. Вона становить 10,9 млрд грн, з яких 3,8 млрд необхідно на модернізацію тягового рухомого складу. Однак для масового оновлення парку локомотивів, масової закупівлі нових електровозів і тепловозів необхідна державна підтримка. Просто індексацією тарифу це питання не вирішити», – сказав Валерій Ткачов.

Як повідомлялося раніше, в.о. голови правління АТ “Укрзалізниця” Олександр Камишін заявив, що кошти від підвищення тарифів УЗ витратить на ремонт та електрифікацію колій.