Новини, Тарифи, Укрзалізниця

Кошти від підвищення тарифів УЗ витратить на ремонт та електрифікацію колій


Учора, 17 серпня 2021 року, набули чинності зміни до тарифів на вантажні перевезення. Видання «Урядовий кур’єр» опублікувало наказ Міністерства інфраструктури України «Про внесення змін до Коефіцієнтів, що застосовуються до тарифів Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України та пов’язані з ними послуги», який 13 серпня 2021 року був зареєстрований у Міністерстві юстиції України. Таким чином Укрзалізниця розпочинає двоетапний процес підняття тарифів на вантажні залізничні перевезення, передає Rail.insider із посиланням на пресслужбу Укрзалізниці.

«Завдяки цьому вже до кінця року отримаємо приблизно 2 млрд грн додаткових доходів, а наступного року — ще майже 10 млрд грн. Це рекордний показник доходів компанії від зміни тарифів на вантажні перевезення. Кошти від зазначених ініціатив буде спрямовано на відновлення залізничної інфраструктури: ремонт колій та електрифікацію залізниці», — зазначив керівник Укрзалізниці Олександр Камишін.

За його словами, збільшення вартості перевезень дасть Укрзалізниці можливість розпочати програму «Великого будівництва». «Остання масштабна модернізація залізничної інфраструктури проводилася у 2011—2012 роках. Потім роботи були майже зупинені. Ми змінимо цю тенденцію. Від збільшення інвестицій в оновлення інфраструктури мають виграти всі. Залізниця отримає модернізовані колії, а вантажовідправники та пасажири — якісні та швидкі перевезення», — наголосив Олександр Камишін.

Читайте також