Інфраструктура, Новини

На Південно-Західній залізниці для охорони вантажів задіюють дрони

Воєнізована охорона регіональної філії «Південно-Західна залізниця» АТ «Укрзалізниця» другий рік поспіль активно застосовує в роботі безпілотні літальні апарати (БПЛА). Про це пише Rail.insider із посиланням на пресслужбу регіональної філії.

У 2020 році взяті на озброєння ВОХОР дрони випробували для огляду вантажів у відкритому рухомому складі. Результат перевершив усі очікування: БПЛА могли здійснювати польоти на низькій висоті над контактною мережею, легко виявляли сторонніх осіб, які підсідали у піввагони, допомагали швидко реагувати на дії розкрадачів на найкриміногенніших дільницях.

У 2021 році для підрозділів воєнізованої охорони придбали ще 8 новітніх квадрокоптерів, 3 з яких обладнано термальною відеокамерою для нічної відеозйомки.

Зараз БПЛА забезпечені основні вузлові стрілецькі команди Київського та Козятинського загонів воєнізованої охорони. Безпілотники застосовуються для огляду вантажів у відкритому рухомому складі, патрулювання з повітря, огляду під’їзних колій, де трапляються крадіжки елементів інфраструктури, переважно на станціях Дарниця, Конотоп, Бахмач, Козятин, Миронівка, Шепетівка, Жмеринка та Коростень, а також оперативними групами — на найбільш криміногенних дільницях залізниці.

Для управління дронами особовий склад ВОХОР пройшов навчання у спеціальному центрі підготовки операторів.

Як повідомлялося раніше, УЗ боротиметься з крадіжками рейок за допомогою дронів за 2 млн грн.

Читайте також