Понад 900 комерційних об’єктів на території України, що належать уряду РФ та державним компаніям країни-агресорки, так і не були примусово вилученні через пів року після затвердження переліку на засіданні Кабміну. Про це повідомляє група аналітиків Trap Aggressor (проєкт неурядової організації StateWatch) із посиланням на відповідь Міністерства економіки, передає Rail.insider.
Йдеться про корпоративні права на 79 підприємств та рухоме майно. Зокрема, 552 одиниці рухомого складу РЖД (піввагони, вагони, платформи, тягачі тощо), 11 морських суден та багато іншого.
Серед відомих підприємств у списку на вилучення є дані про корпоративні права на 25% ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод», що належать наближеному до російського міністерства торгівлі бізнесменові Станіславу Гамзалову.
Зауважується, що 5 серпня 2022 року Кабмін ухвалив проєкт указу президента про вилучення 903 об’єктів, які належать РФ та її резидентам. За даними ЗМІ, далі документ передали в РНБО, але повернули назад в уряд, а саме в Мінекономіки, на доопрацювання. Відтоді рішення про вилучення так і не було ухвалено.
Аналітики наголошують, що відповідно до закону «Про Державний бюджет України» отримані кошти від вилучення російського майна повинні бути зараховані до Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. А далі спрямовані на будівництво і реконструкцію громадських будівель, обʼєктів критичної інфраструктури, закладів охорони здоровʼя, придбання житла для ВПО та людей, які втратили домівки внаслідок російської агресії.
Нагадаємо, що у КВБЗ заперечили звинувачення у співпраці з росіянами. Як наголошувалось у заяві підприємства, громадянин РФ придбав акції КВБЗ у 2012-му — 10 років тому. «При цьому він не мав і не має впливу на роботу підприємства. Всі в нашій державі знають, що основним власником підприємства є громадянин України», — пояснювалось у дописі.
Згодом член наглядової ради ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» Вадим Дузик, представник російського власника 25% акцій підприємства Станіслава Гамзалова, склав повноваження.
Окрім того, раніше УЗ заявляла, що претендує на управління російською часткою Крюківського вагонобудівного заводу. У липні 2022 року частину акцій КВБЗ суд передав АРМА.
Отримайте тестовий доступ до статистики та аналітики