Новини, Перевезення, Укрзалізниця

«Укртрансбезпека» не збирається зупиняти залізницю, — голова держслужби

Державна служба України з безпеки на транспорті («Укртрансбезпека») разом з УЗ працюють над тим, щоб покращити безпеку поїздок залізницею. Про це на своїй сторінці у Facebook написав голова служби Євген Зборовський, передає Rail.insider.

«Перевірка додержання ліцензійних вимог — це стандартна процедура, яка передбачає у разі виявлення низки порушень винести відповідне рішення щодо зупинення дії ліцензії. Позапланова перевірка була завершена 24 грудня 2021 року. Її результати очікувано показали низку порушень, які не виправлялись роками, що і стало підставою для відповідного наказу. Наказ вступає в силу лише у разі невиправлення порушень. Фактично, це попередження про можливе скасування ліцензії, а не саме скасування», — уточнив посадовець.

За його словами, увесь час, поки тривала перевірка, команди Міністерства інфраструктури, «Укртрансбезпеки» та Укрзалізниці спільно працювали над усуненням порушень. «Звісно, що порушення будуть виправлені, і ніхто залізницю зупиняти не збирається», — наголосив Євген Зборовський.

Очільник «Укртрансбезпеки» зауважив, що цій перевірці передувала планова, у липні 2021 року. Вона відбулася вперше за 5 років. «За результатами перевірки було встановлено 116 невідповідностей (порушень), про які було повідомлено минуле керівництво АТ «Укрзалізниця», — написав він. Проте тодішнє керівництво компанії відмовилося від співпраці.

Євген Зборовський розповів про те, що до приходу його команди питання безпеки на залізниці «не було пріоритетом ані для Міністерства (інфраструктури, — ред.), ані для «Укртрансбезпеки». Подібні перевірки проводилися поверхнево, а їхні результати приховувалися від громадськості.

«Ми ж нарешті розпочали системну роботу щодо виправлення ситуації з безпекою на залізниці. Наше завдання — вивести безпеку поїздок українською залізницею на якісно новий рівень. Не заблокувавши Укрзалізницю — а разом з її командою виправити усі критичні моменти. Це спільна робота, яка стала можливою лише зараз. І у найближчий час ми разом з керівництвом Укрзалізниці розкажемо, що було зроблено — і яким чином ми плануємо вдосконалювати безпекову ситуацію на залізниці у майбутньому», — підкреслив голова «Укртрансбезпеки».

Раніше очільниця Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань Укрзалізниці Юлія Гришина на своїй сторінці у Facebook повідомила, що «з 11 січня 2022 року УЗ має припинити перевезення пасажирів та небезпечних вантажів» на підставі наказу Державної служби України з безпеки на транспорті № 1044 від 30.12.2021 року. «Це не злий новорічний жарт. Це безглузда реальність того, як сьогодні провально працює менеджмент АТ «Укрзалізниця», — написала вона.

Читайте також