Міжнародні новини, Новини

Оголошено тендер на будівництво латвійської дільниці магістралі Rail Baltica

Компанія Eiropas Dzelzceļa līnijas (EDZL), яка відповідає за реалізацію проєкту Rail Baltica у Латвії, оголосила тендер на будівництво головного ходу магістралі на території країни. Процедура передбачає залучення генерального підрядника на ранній стадії проєкту для участі у розробці. Про це пише Rail.insider із посиланням на zdmira.

Предмет тендера — це будівництво основи колії та її верхньої будови, штучних споруд, зокрема і підготовка території, на лінії завдовжки понад 200 км за межами міста Риги. Загальна протяжність латвійської дільниці магістралі становить 260 км. Будівництво частин лінії, що залишилися, стане предметом окремих тендерів.

У міжнародному тендері можуть брати участь компанії з не менш ніж семирічним досвідом будівництва залізниць і річним оборотом, що відповідає масштабу проєкту. Претенденти повинні мати системи управління якістю та екологічною безпекою, а також навички роботи в умовах інформаційного моделювання будівель і споруд.

Конкурс пройде у два етапи. Під час першого на основі аналізу пропозицій кандидатів відберуть учасників другого етапу, на якому розглядатимуться остаточні пропозиції. Кандидати мають подати необхідні документи до 28 січня 2022 року, оголосити учасників другого етапу планується у квітні 2022 року. Роботи передбачено розпочати у першій половині 2023 року.

Що ж до фінансування робіт: 85% надійде із фонду Connecting Europe Facility Євросоюзу, інші кошти — із державного бюджету країни.

Зведення об’єктів електрифікації та облаштування систем сигналізації до тендера не входять. Для забезпечення уніфікації цих елементів інфраструктури координатор глобального проекту — компанія RB Rail — централізовано проведе окремий конкурс.

Як повідомлялося раніше, запуск магістралі Rail Baltica відклали до 2030 року.

Окрім того, назви для станцій Rail Baltica обиратимуть голосуванням.

Читайте також