Міжнародні новини, Новини

Запуск магістралі Rail Baltica відклали до 2030 року

Вузькоколійна залізниця Rail Baltica буде запущена до 2030 року, а не у 2026-му, як передбачалося. Про це повідомив голова правління підприємства Rail Balticа Estonia Тину Грюнберг, передає Rail.insider із посиланням на «РЖД-Партнер».

«2026 рік досі був нашою власною метою, на європейському рівні цей термін не був закріплений. Але тепер, на жаль, стає зрозуміло, що в цей графік нам не вкластися. З одного боку, не встигнути здійснити технічну і будівельну частини проєкту, з іншого — фінансування не покриває весь проєкт повністю», — наголосив посадовець.

Він зазначив, що запуск магістралі має відбутися до 2030 року, оскільки саме в цьому році європейська транспортна мережа TENT-T повинна бути готова до роботи.

Як додав Тину Грюнберг, будівництво Rail Balticа на території Естонії гальмує планування дільниці магістралі на території Пярнуського повіту, а також проблеми з проєктуванням основної траси.

Єдина залізнична магістраль з європейської колією (1435 мм) Rail Baltica має з’єднати Таллінн, Ригу, Каунас (з відгалуженням на Вільнюс), Варшаву і Берлін, поліпшивши сполучення між Центральною та Східною Європою. Вартість реалізації проекту раніше оцінювалася приблизно в 5,8 млрд євро, а більшу частину фінансування (приблизно 85%) обіцяла виділити Єврокомісія.

Як повідомлялося раніше, проєкт Rail Baltica отримає 1,4 млрд євро фінансування від Європейського Союзу.

Читайте також