Новини, Рухомий склад

Парламент може заборонити купувати іноземний рухомий склад за кошти держбюджету

Заступник голови комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський має намір внести поправки до проєкту Держбюджету на 2022 рік, внаслідок яких буде заборонено купувати бюджетним коштом імпортні поїзди чи локомотиви. Про це він написав у колонці «Економічної правди», передає Rail.insider.

Посадовець нагадав про те, що у проєкті Держбюджету на 2022 рік на модернізацію залізничної інфраструктури передбачається 10 млрд грн (проти 4 млрд грн у поточному році). На ці кошти серед іншого планується закупити 100 пасажирських вагонів та 12 поїздів для Укрзалізниці.

«Але принципово важливо, щоб ці кошти запрацювали на українську економіку, а не на чиюсь іншу. Викликає подив фотосесії урядовців на фоні пасажирського потяга Stadler, який зібрано на заводі в Білорусі. Досі не можу зрозуміти, що це: такий екстравагантний зовнішньополітичний крок на підтримку білоруської економіки чи нерозуміння урядом того, що в Україні існує повноцінна галузь виробництва залізничного транспорту і можливості для локалізації імпортної техніки», — написав Дмитро Кисилевський.

Він також підкреслив: «Такі дивні і відверто шкідливі для економіки кроки покликані унеможливити законопроєкт 3739 про локалізацію. Але через цілком зрозумілі причини наші міжнародні «партнери» його блокують. Та потроху всім стає зрозуміло, що створення робочих (місць, — ред.) у Білорусі, Польщі, Франції або в будь-якій іншій країні за рахунок податків, сплачених українськими громадянами, — це постріл собі в ногу».

Читайте також