Укрзалізниця закупить нові електровози
Новини, Економіка, Рухомий склад

Депутати з профільного комітету закликали колег підтримати законопроєкт про локалізацію

Народний депутат Дмитро Кисилевський з трибуни парламенту закликав колег якнайшвидше прийняти законопроєкт про локалізацію №3739.

Нардеп переконаний – українці мають навчитися поважати себе як країну, поважати українських виробників, робітників та інженерів. А прийняття документа – це як раз прояв такої поваги до себе.

“Навів приклад – підписання минулого тижня міжурядової угоди України та Франції про постачання локомотивів Alstom для Укрзалізниці. Спочатку представники французького концерну пропонували локалізацію в 15%, але в ході переговорів погодилися на 35%. Нам говорили, що локалізація – це неможливо, тому що європейські партнери проти. А виходить, що вони дуже навіть за”, –  відзначив Кисилевський.

Також нардеп заявив, що зараз українські підприємства здатні робити локалізацію локомотивів до 55%. Тож виконання цього контракту – не межа українських виробників»

“Також закликав колег по парламенту пильно стежити за тим, щоб озвучені плани з локалізації знайшли відображення в контракті між Укрзалізницею і Alstom. Адже саме цей документ, а не міжурядова угода, буде визначальним з т.з. деталей. Також закликав переконатися в тому, що локалізація стосуватиметься саме виробництва, а не обслуговування або чогось іншого, щоб не допустити маніпуляцій” – відзначив парламентарій.

Нагадаємо, 13 травня 2021 року, представники Урядів Французької Республіки та України підписали рамкову угоду щодо втілення проєкту з оновлення парку вантажних електровозів АТ «Укрзалізниця». В свою чергу в Alstom заявили, що  готові підвищити рівень локалізації в контракті на поставку електровозів в Україну до 35%.

Раніше Дмитро Кисилевський заявляв, що французька компанія Alstom планує постачати в Україну виготовлені в Казахстані локомотиви.

Читайте також