Укрзалізниця закупить нові електровози
Укрзалізниця, Новини

Alstom пропонує Україні 15% локалізацію при постачанні локомотивів

Французький концерн Alstom готовий поставити Укрзалізниці 50 електровозів з локалізацією у 15%. Про це на сторінці у Facebook повідомив народний депутат Дмитро Кисилевський.

Зокрема він написав:

«У разі необхідності затвердження цієї міжнародної угоди парламентом 15% локалізація зустріне критику народних депутатів. А чиновники, які ризикнуть підписати подібний договір, мають бути притягнуті до відповідальності за шкоду національним економічним інтересам».

Також він зазначив, що Alstom поставить іспанському національному залізничному операторові Renfe 152 електропоїзди X’Trapolis з локалізацією 80%. Тому, на його думку, 15% локалізація для України – це прояв зневаги.

«Переговорам про 15% локалізації особливого цинізму додає той факт, що українські виробники залізничного транспорту проходять ймовірно гірший період за всі роки незалежності», – написав він.

Нагадаємо, раніше Дмитро Кисилевський заявляв, що французька компанія Alstom планує постачати в Україну виготовлені в Казахстані локомотиви.

Раніше посол України у Франції Вадим Омельченко заявив, що під час візиту президента Франції Еммануеля Макрона до України планується підписати угоду між Укрзалізницею й Alstom. Попередньо угода буде двоетапною: перший етап передбачає отримання 50 електровозів, другий – до 80.

Читайте також