Укрзалізниця закупить нові електровози
Рухомий склад, Новини

У Верховній Раді заявляють, що Alstom планує поставляти в Україну виготовлені в Казахстані локомотиви

Заступник голови комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський заявив, що французька компанія Alstom планує постачати в Україну виготовлені в Казахстані локомотиви.

При цьому, нардеп зауважив, що Кабінет Міністрів повинен забезпечити максимальний рівень локалізації в Україні при покупці локомотивів.

“За моєю інформацією, локомотиви для України компанія Alstom планує поставляти не з Франції, а зі свого заводу в Казахстані. Якщо це підтвердиться, то буде дуже показовим фактом. Казахстан зміг запросити французького виробника розмістити виробництво у своїй країні. Зміг створити робочі місця для своїх громадян, і це виробництво працює не тільки для казахського ринку, але й на експорт. Компоненти й запчастини для локомотивів теж будуть виготовлені в Казахстані та Китаї”, – сказав Кисилевський.

За його словами, це приклад успішної промислової політики Казахстану та абсолютно хибної політики українського уряду.

“Чому Alstom у Казахстані створив підприємство – купив частку на заводі, інвестував в устаткування, а в Україні цього не робить? Може, уряд не запрошує міжнародні компанії до цього?” – зазначив депутат.

Кисилевський підкреслив, що, попри відсутність внутрішнього виробника вантажних локомотивів, країна має розвинену галузь залізничного машинобудування. Так, локалізацію готові здійснювати Крюківський вагонобудівний завод, Миколаївський тепловозоремонтний завод, Львівський локомотиворемонтний завод, Запорізький електровозоремонтний завод, Полтавський тепловозоремонтний завод і Дніпровський електровозобудівний завод.

Нагадаємо, раніше економічний комітет ВР (до складу якого й входить Кисилевський) написав до уряду звернення, у якому попросили роз’яснити деталі майбутньої угоди з Alstom на закупівлю локомотивів.

Раніше посол України у Франції Вадим Омельченко заявив, що під час візиту президента Франції Еммануеля Макрона до України планується підписати угоду між Укрзалізницею й Alstom. Попередньо угода буде двоетапною: перший етап передбачає отримання 50 електровозів, другий – до 80.

Читайте також