Укрзалізниця закупить нові електровози
Новини, Економіка, Рухомий склад

В економічному комітеті ВР розкритикували майбутню угоду з Alstom

Народні депутати – члени економічного комітету Верховної Ради написали до уряду звернення, в якому попросили роз’яснити деталі майбутньої угоди з Alstom на закупівлю локомотивів. Про це на своїй сторінці у facebook повідомив заступник голови комітету Дмитро Кисилевський. Документ підписали всі 11 членів комітету.

Депутати вимагають роз’яснення позиції українського уряду і деталей угоди, що планується. Зокрема:

  • скільки локомотивів планується придбати;
  • яка сума покупки;
  • скільки Україна заплатить французьким підприємствам;
  • яка частка локалізації виробництва передбачається тощо.

«Також викликає питання, як пов’язана ця ініціатива з міжнародним конкурсом з відбору виробників локомотивів, який раніше оголошувала Укрзалізниця. І який на цей момент ще не завершений», – зазначив Кисилевський.

За словами Кисилевського, депутати занепокоєні тим, що купівля локомотивів у Франції може стати тим випадком, коли Україна поступається власними економічними інтересами на догоду політичній доцільності.

«Ми чудово пам’ятаємо, як Україна купувала локомотиви GE. Тоді покупка імпортних електровозів була оголошена видатним досягненням і мало не національним святом, а реальний рівень локалізації виробництва склав незначних 7%. Та угода стала справжнім плювком в обличчя українським підприємствам, їхнім робітникам та інженерам, адже Україна здатна забезпечити локалізацію локомотивів на рівні понад 50%», – відзначив Кисилевський.

Внутрішнього виробника вантажних локомотивів в Україні зараз немає. Проте локалізацію готові здійснювати Крюківський вагонобудівний завод, Миколаївський тепловозоремонтний завод, Львівський локомотиворемонтний завод, Запорізький електровозоремонтний завод, Полтавський тепловозоремонтний завод та Дніпровський електровозобудівний завод.

Зазначимо, що вже з 2 лютого, на початку наступної сесії Верховної Ради, депутати можуть почати розгляд законопроєкту № 3739 “Про локалізацію”. Нагадаємо, у серпні Верховна Рада 248 голосами “за” прийняла за основу проєкт Закону про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості.

Водночас у Європейському Союзі попередили про негативні наслідки введення Україною локалізації під час держзакупівель у галузі машинобудування. Законопроєкт піддала критиці й віцепрем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.

Нагадаємо, Україна готується до візиту президента Франції Еммануеля Макрона. Під час цього візиту може бути підписано контракт із компанією Alstom.

 

Читайте також