Новини, Економіка

Законопроєкт «Про локалізацію» пропонується розглянути в лютому

Комітет Верховної Ради з економічного розвитку хоче почати розглядати законопроєкт № 3739 “Про локалізацію” на початку наступної сесії Верховної Ради, яка розпочнеться з 2 лютого. Про це на засіданні погоджувальної ради депутатських фракцій ВРУ заявив заступник голови комітету Ради з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський.

“Нагадаю, що документ передбачає місцеву складову при держзакупівлях. І його прийняття дозволить створити понад 60 тисяч нових робочих місць і зберегти приблизно 200 тисяч існуючих робочих місць. Зараз, під час епідемії, ми як законодавці маємо робити все можливе для того, щоб українські громадяни мали роботу саме тут, в Україні, а не змушені були шукати її за кордоном. Ми повинні робити це навіть якщо комусь із наших партнерів це не дуже подобається. Тож члени комітету виступають за розгляд законопроєкту на початку наступної сесії ВР”, – сказав він.

Раніше Президент України Володимир Зеленський надіслав листа до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та голови Верховної Ради Дмитра Разумкова, де наголосив, що зміни у сфері публічних закупівель не повинні суперечити європейському законодавству.

Нагадаємо, у серпні Верховна Рада 248 голосами “за” прийняла за основу проєкт Закону про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості.

Водночас у Європейському Союзі попередили про негативні наслідки введення Україною локалізації під час держзакупівель у галузі машинобудування. Законопроєкт піддала критиці й віцепрем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.

Читайте також