Новини, Економіка, Міжнародні новини

В ЄС заявляють про негативні наслідки в разі введення Україною локалізації при закупівлях

В Європейському Союзі попередили про негативні наслідки введення Україною локалізації при держзакупівлях у галузі машинобудування. Про це повідомляють “Наші гроші” з посиланням на лист посла Європейського Союзу Мааті Маасікас.

Відповідний лист він надіслав прем’єр-міністру Денису Шмигалю та спікеру парламенту Дмитру Разумкову. У ньому європейський чиновник заявив, що введення проєкту щодо здійснення закупівель техніки галузі машинобудування з підтвердженим ступенем локалізації виробництва є порушенням взятих Україною зобов’язань у рамках Світової організації торгівлі.

Проєкт передбачає встановлення 30% нецінового критерію при закупівлях, тобто перевагу тим учасникам торгів, які пропонують вищу локалізацію.

Крім цього, у листі заявлено, що законопроєкт №3739, який зареєстрований у парламенті і яким локалізацію пропонується встановити на законодавчому рівні (25-40%), позбавить зарубіжну продукцію можливості брати участь в цих закупівлях.

“Це не лише підриває основоположні принципи рівного ставлення й недискримінації, але й, беручи до уваги ступінь локалізації, що вимагається законопроєктом (до 60%), de facto позбавляє закордонну продукцію можливості участі в закупівлях у цих галузях”.

Також у листі наголошено, що локалізація у проєктах Європейського інвестиційного банку є неприпустимою, і призведе до того, що ЄС перегляне діяльність банку в Україні.

Нагадаємо, 18 червня на Урядовому комітеті схвалили пілотний проєкт зі здійснення закупівель техніки галузі машинобудування з підтвердженим ступенем локалізації виробництва.

Читайте також