Новини, Економіка

Урядовий комітет схвалив уведення пілотного проєкту щодо локалізації у держзакупівлях

18 червня на Урядовому комітеті схвалили пілотний проєкт зі здійснення закупівель техніки галузі машинобудування з підтвердженим ступенем локалізації виробництва. Повідомляє офіційний сайт Міністерства розвитку економіки.

Так, Документом буде затверджено перелік техніки та порядок визначення ступеня локалізації такої техніки, а також окреслені умови в системі державних закупівель. Тепер відповідний проєкт має затвердити Уряд.

«Локалізація – це концепція, яка використовується в усіх провідних країнах світу. Застосування критерію локалізації в закупівлях стане важливим кроком у бік підтримки тих, хто виробляє або хоче виробляти в Україні. Таким чином, локальне виробництво отримає пріоритет і доступ до великого фінансового ресурсу через держзамовлення, суми яких на рік складають сотні мільярдів гривень», – заявив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

У міністерстві заявляють, що якщо при виробництві товару український компонент складає понад 35%, то такий товар претендує на додатковий неціновий критерій – локалізація. У системі закупівель такий товар отримає нецінову частину оцінки в розмірі 30%

«Цей проєкт може стати драйвером зростання для української промисловості. Ми хочемо, щоб українські виробництва були конкурентними, отримували великі замовлення, створювали робочі місяця та були включені у світові виробничі ланцюжки», – стверджує Петрашко.

Нагадаємо, раніше Ігор Петрашко вже анонсував введення локалізації в системі держзакупівель ProZorro. Тоді міністр назвав систему дивною й заявив, що вона не дає пріоритет місцевим виробникам.

Проте у відповідь громадські організації Transparency International Ukraine і Центр протидії корупції закликали міністра утриматися від поспішних заяв щодо системи закупівель ProZorro й наголосили, що за даними модуля аналітики BI ProZorro 99,5% учасників і переможців публічних закупівель – саме українські компанії та підприємці.

Читайте також