Новини, Перевезення

УЗ реалізовуватиме зерновози лише через ProZorro

Укрзалізниця 5 січня провела перші у 2022 році аукціони з розподілу зерновозів. Про це під час традиційної наради із представниками зернового ринку 6 січня заявив заступник директора департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов, передає Rail.insider.

На перші торги у 2022 році УЗ виставила 1880 вагонів (156 лотів) з терміном подачі вагонів 9—14 січня. Із них вдалося реалізувати 975 зерновозів (51,9%). Середньозважена ставка становила 2113 грн.

Як анонсував представник УЗ, наступні аукціони щодо групових відправок з терміном подачі вагонів з 15 по 19 січня відбудуться 11 січня. Зареєструватися необхідно до 10 січня.

За словами Валерія Ткачова, у січні товариство може запропонувати аукціони на період 4 місяці або з іншим горизонтом подачі вагонів. Окрім того, у відповідь на запитання, яким чином УЗ планує реалізовувати нерозпродані на аукціонах відправки у зерновозах, посадовець зауважив, що товариство має намір надавати право на користування ними лише через електронні торги. «Як і раніше, стоїть завдання 100% зерновозів реалізовувати через ProZorro», — заявив представник УЗ. Він також додав, що розглядається можливість запропонувати окремі лоти щодо такого рухомого складу для перевезення вантажів для жироолійної галузі.

Як повідомлялося раніше, УЗ поки не планує розподіляти зерновози через голландські аукціони.

Читайте також