У Раді розробили законопроект, який підтримає українській бізнес
Новини, Економіка

Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт “Про локалізацію”

Верховна Рада 248 голосами «за» прийняла за основу проєкт Закону про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості. (законопроєкт №3739).

“Рішення комітету доповіла заступник голови комітету Роксолана Підласа. Вона повідомила, що члени комітету прийняли рішення внести законопроєкти №3739, №3739-1, №3739-2 на розгляд Верховної Ради, рекомендувати включити їх до порядку денного сесії Верховної Ради України та за результатами розгляду у першому читанні законопроєкт №3739 прийняти за основу і відповідно законопроєкти №3739-1, №3739-2 відхилити”,повідомляється на сайті Верховної Ради України.

Після доповіді Підласої Верховна Рада 248 голосами «за» прийняла за основу законопроєкт №3739.

Сам же документ має на меті забезпечення сталого розвитку виробничо-експортного потенціалу промислового сектору національної економіки, поліпшення економічного становища України, збереження наявних та створення нових робочих місць, підвищення добробуту громадян. Запропоновано вдосконалити процедуру публічних закупівель для певних груп продукції машинобудування.

Таким чином, проєктом закону пропонується тимчасово з 1 січня 2021 року на термін десять років встановити особливості здійснення процедур закупівлі окремих товарів. Зміни в ЗУ “Про публічні закупівлі” стосуються удосконалення процедури оцінки тендерних пропозицій. Зокрема, встановлюється перелік товарів, щодо яких використання вимог локалізації стає обов’язковим під час проведення публічних закупівель.

Нагадаємо, що раніше Комітет Верховної Ради з питань економічного розвитку зробив досить амбітні прогнози щодо прийняття законопроєкту про локалізацію:

  • + 3,9 % зростання ВВП;
  • + 10,7% продукції переробної промисловості;
  • + 8,2% надходжень до бюджету;
  • + 62,5 тис. нових робочих місць;
  • – 13,2 % скорочення імпорту.

Підтримали  ініціативи Верховної Ради України та уряду щодо локалізації й на Крюківському вагонобудівному заводі. На КВБЗ переконані, локалізація виробництва дозволить створити понад 13 тис. нових робочих місць.  Натомість у Європейському Союзі попередили про негативні наслідки введення Україною локалізації при держзакупівлях у галузі машинобудування.

 

Отримайте тестовий доступ до статистики та аналітики

 

Читайте також