Новини, Міжнародні новини, Новини бізнесу

Стефанішина: Законопроєкт про локалізацію — це крок назад у стосунках з ЄС

Законопроєкт про локалізацію машинобудівної продукції при держзакупівлях відсунув на рік досягнення домовленостей про доступ на ринок держзакупівель Європейського Союзу. Так вважає віцепрем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина, передає Інтерфакс.

“Це офіційна інформація, і тепер, витративши понад рік на переговори та консультації, готуючись вже в жовтні цього року до рішення, ми маємо витратити ще рік на відновлення цих домовленостей, консультацій і ухвалення рішення”, – заявила Стефанішина.

Раніше заступник голови комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський, заявив, що запуск вимог з локалізації машинобудівної продукції, що передбачаються законопроєктом №3739, буде можливий з середини 2021 року.

Нагадаємо, у серпні Верховна Рада 248 голосами «за» прийняла за основу проєкт Закону про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості. Водночас, у Європейському Союзі попередили про негативні наслідки введення Україною локалізації під час держзакупівель у галузі машинобудування.

Читайте також