Інфраструктура, Новини, Укрзалізниця

Перша залізнична лінія зі швидкістю руху до 250 км/год з’єднає державний кордон з Польщею

В Україні розпочинається проєкт високошвидкісного залізничного сполучення. Спочатку буде побудовано залізничну лінію зі швидкістю руху до 250 км/год та сучасну інфраструктуру для обслуговування InterCity та контейнерних перевезень у напрямку ЄС. Про це повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій під час виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30 «Інфраструктура».

«Європа визначила 2021-й рік роком залізниць. І ми також у тренді – уперше за 30 років 4 млрд грн з держбюджету підуть на те, що відчує кожен пасажир – 100 нових вагонів та електрифікацію. А головне – даємо старт проєкту високошвидкісного залізничного сполучення. Нам потрібні швидкості 21 століття та інтеграція із залізницями країн ЄС, прискорення доставки вантажів та контейнерів», – наголосив Владислав Криклій.

Для реалізації майбутнього проєкту були обрані такі напрямки:

  • Київ–Львів–держкордон;
  • Київ–Одеса;
  • Київ–Харків;
  • Київ–Дніпро–Запоріжжя.

«Перша залізнична лінія зі швидкістю руху до 250 км/год з’єднає державний кордон із Польщею та місто Львів (станція Скнилів) з можливістю продовження лінії до Києва і подальшою розбудовою по Транс’європейській транспортній мережі TENT-T. Проєкт передбачає будівництво інфраструктури для обслуговування поїздів типу InterCity та контейнерних перевезень у напрямку Європейського Союзу», – додав Владислав Криклій.

Водночас в Укрзалізниці розповіли, що інвестори з Китаю, Кореї і Туреччини вже цікавляться проєктом високошвидкісного залізничного руху в Україні. У компанії переконані, у межах цього проєкту найбільш успішним може стати варіант створення концесії.

«Я вважаю, що єдиним інструментом будівництва мереж високошвидкісних поїздів є концесія, і для того, щоб це реалізувати, Україні потрібен потужний інвестор», – зазначив глава правління УЗ Володимир Жмак.

Нагадаємо, учора Президент Володимир Зеленський на Всеукраїнському форумі  заявив, що Крюківський вагонобудівний завод отримав державне замовлення й виробляє нові пасажирські вагони. Також, за словами Зеленського, наразі йде робота над новим проєктом «Сіті експрес». Мета проєкту – покращити приміське сполучення.

Читайте також