Рухомий склад, Новини

Зеленський: КВБЗ отримав державне замовлення

Крюківський вагонобудівний завод отримав державне замовлення і виробляє нові пасажирські вагони. Про це повідомив президент Володимир Зеленський на всеукраїнському форумі «Україна 30. Інфраструктура». За його словами, наразі мета держави створити такі пасажирські поїзди, щоб поїздка тривала 3-4 години.

“Сьогодні Крюківський завод має державне замовлення і виготовляє нові пасажирські вагони для Української залізниці. Крім цього, ми вдосконалюємо існуючі маршрути поїздів Інтерсіті та готуємо нові. Наша мета, аби залізнична поїздка між містами займала в українців максимум 3-4 години»,- заявив президент.

Також, за словами Зеленського, наразі йде робота над новим проектом “City Express”. Мета проекту – покращити приміське сполучення.

«Громадяни, які користуються цим транспортом краще за всіх знають у якому стані ці поїзді.Тож наразі ми готуємо проект «Сіті експрес». Це інший, якісний сучасний рівень приміського сполучення, який подолає проблеми з трафіком в великих містах“,- відзначив Зеленський.

Перший етап проекту включає Київ, Харків Дніпро.  Наразі вже ведутсья перемовини щодо “Київ сіті експрес”. Щодо Харкова та Дніпра –  стартувала розробка проекту.

Також Президент повідомив, що наразі тривають перемовини про залучення іноземного інвестора з подальшим розгортанням в Україні виробництва рухомого складу для залізниці.

Розповів Зеленський на форумі і про дороги. За його словами, у 2021 році планується відремонтувати та реконструювати чотири з половиною тисячі кілометрів державних доріг та дві тисячі кілометрів місцевих. Також має розпочатися будівництво Київської обхідної дороги загальною протяжністю 150 км, траси М-30 протяжністю 1400 кілометрів, яка буде найдовшою дорогою України і з’єднає схід і захід країни.

Ще одним пріоритетним інфраструктурним напрямком, як зазначив Володимир Зеленський, є національна програма відновлення мостів, у межах якої у 2020 році побудовано та оновлено 216 мостів, серед них – міст у Запоріжжі. Цьогоріч планується будівництво та оновлення 245 мостів, зокрема Кременчуцького.

Читайте також