Новини, Перевезення

Південна залізниця отримала 17% компенсацій за перевезення пільговиків

За січень – жовтень 2020 року регіональна філія «Південна залізниця» АТ «Укрзалізниця» у приміському сполученні перевезла 4,3 млн пасажирів пільгових категорій на загальну суму 51,4 млн грн. Місцеві органи виконавчої влади, що є замовниками перевезень за соціальними тарифами, відшкодували перевізникові лишень 17,4% від суми наданих з початку року послуг. Про це повідомляє пресслужба філії.

Так, за 10 місяців з місцевих бюджетів надійшло 8 млн 946,3 тис. грн компенсації за пільгові пасажирські перевезення у приміському сполученні (у тому числі 465,7 тис. грн погашення заборгованості з компенсації минулого року).

Найбільше відшкодовуються збитки у Кіровоградській (163,0 тис. грн), та Донецькій (4,0 тис. грн) областях. Третину суми, яка підлягає компенсації, отримано філією від місцевих органів влади Сумської (2089,6 тис. грн), Полтавської (2299,3 тис. грн), Чернігівської (753,8 тис. грн) та Луганської (10,2 тис. грн) областей. Ці області повернули Перевізнику понад 70% коштів за перевезення пільговиків.

Натомість Харківська область відшкодувала лишень 10% від необхідної суми. А з початку року по Харківщині було перевезено 76 % від загальної кількості пасажирів пільгових категорій у цілому по магістралі на загальну суму майже 36 млн гривень.

Нагадаємо, що упродовж 8 місяців цього року АТ «Укрзалізниця» отримала лише 21% від суми, що підлягає компенсації за перевезення пасажирів пільгових категорій приміським залізничним транспортом. Зазначимо, що  за 2019 рік та перший квартал 2020 року Укрзалізниця не отримала від місцевих органів влади понад півмільярда гривень компенсацій за перевезення пільговиків.

Читайте також