Південна залізниця отримала лише 18% компенсацій за перевезення пільговиків
Перевезення, Новини, Пасажирські перевезення

Південна залізниця отримала лише 18% компенсацій за перевезення пільговиків

За січень–листопад 2020 року регіональна філія «Південна залізниця» АТ «Укрзалізниця» у приміському сполученні перевезла майже 5 млн пасажирів пільгових категорій на загальну суму 57,1 млн грн. Проте місцеві органи виконавчої влади відшкодували перевізникові менш як 18 % від суми наданих з початку року послуг. Про це повідомляє пресслужба філії у facebook.

Так, за 11 місяців з місцевих бюджетів надійшло 10 млн 49 тис. грн компенсації за пільгові пасажирські перевезення у приміському сполученні (у тому числі 565,7 тис. грн погашення заборгованості з компенсації минулого року).

Найменше відшкодувала коштів за пільгові перевезення Харківщина. По області з початку року перевезено 76 % від загальної кількості пасажирів пільгових категорій у цілому по магістралі на загальну суму 40177,6 тис. грн. Натомість компенсувала область усього 3927,2 тис. грн, тобто менш як 10%.

Така ситуація з перевезеннями пільговиків зовсім не влаштовує Укрзалізницю. Нещодавно голова правління компанії Володимир Жмак заявив, що Укрзалізниця планує укладати публічні договори про надання послуг з обласними адміністраціями та великими компаніями, які зацікавлені в перевезеннях співробітників у комфортних умовах. Мовляв, є договір – є електричка. Нема договору – обслуговування за залишковим принципом.

Крім того, в УЗ планують вивести “в плюс” пасажирські перевезення. Згідно з фінпланом АТ «Укрзалізниця», пасажирський бізнес наступного року повинен згенерувати 9 млрд грн доходів.