Новини

Польща спростить контроль на кордоні з Україною

Україна та Польща підписали спільну заяву про експорт українського зерна. У документі зазначається, що Польща перегляне вимоги до ветеринарного контролю щодо транзиту зерна. Про це пише Rail.insider із посиланням на пресслужбу Мінагропроду.

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський зі своїм польським колегою віцепрем’єр-міністром, міністром сільського господарства та розвитку сільських районів Генріком Ковальчиком 16 травня підписали спільну заяву, яка зафіксувала результати переговорів сторін щодо визнання Україною регіоналізації території Польщі щодо африканської чуми свиней та, щонайважливіше, спрощення експорту українських зернових.

У спільній заяві йдеться, зокрема, про:

  • перегляд польською стороною вимог до ветеринарного контролю транзитних вантажів із зерном з України, що забезпечить можливість здійснення транзиту зерна в усіх пунктах пропуску на державному кордоні Польщі та України;
  • забезпечення можливості транзиту зернових на прикордонних інспекційних постах Верхрата—Рава-Руська, Медика—Шегіні, Кросьценко—Смільниця;
  • збільшення кількості польських ветеринарних інспекторів на призначених прикордонних інспекційних постах до 19 осіб;
  • роботу польських інспекторів в режимі 24/7 у найбільш завантажених пунктах.

«Заходи, передбачені заявою, дадуть змогу значно спростити перетин кордону наших вантажів із зерновими та відповідно пришвидшить і збільшить об’єми експорту, що є пріоритетом у роботі Мінагрополітики у цей час», — зазначив Микола Сольський.

На зустрічі окрема увага була приділена вирішенню питання транзиту через Республіку Польща українських товарів тваринного походження категорій, які неавторизовані відповідно до вимог ЄС (свинина, яловичина, баранина, товари аквакультури тощо). Компетентні органи мають напрацювати механізм безпечного та ефективного контролю за транзитом таких вантажів, а також отримати погодження Європейської комісії.

Як повідомлялося раніше, ЄС і Канада допоможуть Україні експортувати зерно.

Читайте також