Міжнародні новини, Новини

Польща ввела ембарго на вугілля з РФ і Білорусі

Президент Польщі Анджей Дуда підписав закон про спеціальні рішення для протидії агресії проти України. Серед іншого забороняється імпорт вугілля з РФ та Білорусі. Про це пише Rail.insider із посиланням на «Європейську правду».

Метою закону є прийняття правових рішень на національному рівні, які дадуть змогу ефективно застосовувати положення, випущені Європейським Союзом у відповідь на агресію РФ.

З огляду на безпеку країни закон забороняє ввезення на територію Республіки Польща вугілля та коксу, що надходять з території РФ або Білорусі. Відповідальним за контроль заборони буде керівник митниці та податкової служби, який зможе накласти арешт на товари та подати заяву про конфіскацію товару до казначейства.

Фізичним або юридичним особам, які порушують заборону, загрожує штраф до 20 млн злотих.

Суб’єктам, які постраждали від цієї заборони, буде відшкодовано збитки, яких вони зазнають у результаті накладених санкцій.

Закон набуває чинності наступного дня після його опублікування.

Як повідомлялося раніше, про наміри відмовитися від російського вугілля у Польщі говорили наприкінці березня. Окрім того, про відмову від вугілля з РФ заявили Німеччина та Японія. А у Фінляндії активісти перекрили шлях потягу з вугіллям із РФ.

Читайте також