Міжнародні новини, Новини

Польща збільшує плату за доступ до колії

З наступного року «інфраструктурний тариф» у Польщі зросте на 2,3% – з 12,8 злотого за т/км до 13,09 злотого (98 грн). Про це повідомляє railfreight.com.

Ініціатором підвищення є оператор інфраструктури PKP. Наразі пропозиція переглядається Польським залізничним транспортним бюро.

Проте це рішення піддали критиці представники сфери вантажних перевезень. У листі до польського міністра інфраструктури Анджея Адамчика спільнота заявила:

«Для перевізників така політика абсолютно незрозуміла, і, на наш погляд, помилкова в ситуації, коли багато країн ЄС знижують плату за доступ».

Так, нещодавно Європейська асоціація залізничних вантажних перевезень (ERFA) закликала країни наслідувати приклади Німеччини, Нідерландів, Франції та Австрії, які вже відмовились від плати за доступ до колії або зменшили її.

«Зростання цін не є виправданим. Однак ми не можемо сказати, що ми цього не очікували», – прокоментував ситуацію у Польщі Конор Фейган, генеральний секретар ERFA.

Нагадаємо, у 2020 році польські залізниці перевезли 218,3 млн тонн вантажів, що на 6,6% менше, ніж у 2019 році. Якщо ж брати до уваги результати лише PKP Cargo, то оператор перевіз 84,6 млн тонн товарів (-14,1%).

Читайте також