Порти, Новини

Порти Херсон та Ольвія перейдуть під управління концесіонерів до кінця поточного року

Міністр інфраструктури Владислав Криклій розраховує, що передача порту Херсон концесіонеру завершиться вже в березні, а порту Ольвія – у другій половині осені. Про це він заявив під час розмови з нардепом Василем Моканом, повідомляє УНІАН.

«Я розраховую, що по Херсону передачу об’єкта ми до кінця березня завершимо, а порт Ольвія, де катарці, там більший об’єкт, трохи пізніше, на жаль, десь друга половина осені, тому що і пізніше концесія була, плюс по передачі важчий об’єкт, але в цьому році повинні завершити», – сказав міністр.

Варто зазначити, що концесія порту Ольвія надається на 35 років, а концесія порту в Херсоні – на 30 років.

Зауважимо, договір про передачу в концесію спеціалізованого морського порту Ольвія уклали 20 серпня 2020 року. Відповідно до нього, катарська компанія QTerminals інвестує у розвиток порту приблизно 3,4 млрд грн. Крім цього, не менше ніж 80 млн грн буде вкладено в місцеву інфраструктуру.

Щодо порту Херсон, то компанія-концесіонер ТОВ «Рисоіл-Херсон» інвестує в розвиток порту близько 300 млн грн. Ще понад 18 млн буде вкладено в місцеву інфраструктуру. У 2030-му концесіонер зобов’язується забезпечити обсяги перевалки вантажів порту на рівні не менше за 1,36 млн тонн.

Читайте також